Malovat dům je nepochybně jedním deset reformy. nejen "čistý" které leží proti zdi, používat, se hromadí poškrábání, odíráním a dokonce i některé klikyháky, pokud děti ve domů- ale také změnou barvy, váš domov bude vypadat nové. Dej světlejší odstín a mají pocit, že metry byly natažené; intenzivnější, a prostor bude více příjemné a shromážděny; lesklým povrchem a Zdá se, že otevřel nové okno v obývacím pokoji ... The transformační síla obrazu je obrovský. Pokud si odváží malovat svůj dům s těmito 10 tipů a triků profesionálních, můžete to udělat. A za velmi málo peněz!

1. Plán, kde začít

Chcete-li malovat celý dům, jaké místnosti bude první? V ideálním případě je maximální zůstane čirý. Máte-li malovat první prázdnější, bude sloužit k uvolnění odpočinout a usnadnili pohyb.

Připravte si materiál. Kontroly mají všechno (krycí páskou, plastové a papírové podložky, tmely, písek, špachtle, velký a malý váleček, váleček kbelík, paleta, barvy a laky). Máte-li staré listy můžete uložit plast.

2. Zkuste různé barvy hit

V případě pochybností o barvu, aby tahy na stěnách, kde světlo dopadá i na ně dívat různě v různých denních dobách způsobem. Všimněte si, že ztmavení barva zaschne.

Speciální barva? Malovat různé firmy nabízejí širokou paletu reference barev na výběr, velmi praktická možnost, zejména pokud chcete později malování pobyt nebo dělat nějaké zkoušky. Chcete-li mix je potřeba z bílé barvy a jít opatrně, protože některé azulean.

Malovat sami patro 80 m2 může stát asi 260 €. Pokud tak učiníte profesionální můžete činit asi 1,200 €

3. Připravte dobře zdi a učinit opatření

Pokud jsou ve špatném stavu, je třeba brousit dobře vyčistit prach vytvořil, dát jim základní nátěr a tmel před lakováním. Malba sama o sobě neodstraní nedostatky.

¿Minidesperfectos? Potřebujete k tomu jen trochu tmel pro malé praskliny a díry. Čekat na to, aby vyschnout, protože někdy máte remasillar. Potom, brusný papír a čisté.

4. Úloha a štukové: Co mám dělat s nimi?

Je to těžkopádné a jemná práce, tak to je nejlepší mít profesionální. Pokud je štuk, v ideálním případě odstranit, a to zejména v případě, že zrno je silná. Pokud je příliš tenký a je dobře připojen, můžete připravit zdi s tmelem.

Paper out! Musí jej spustit, broušení, dát fixační nebo tmelem, tři vrstvy výplně a alespoň dvě barvy.

5. Chraňte nábytek a povrchy

Dát maskovací páska na podstavcích, rohy stropů, dveří a zárubní jiné než ze dřeva jsou dřevěné, pokud mají také pintarlos- a páska zakrývá žaluzie. Spínače, pokud můžete desmóntalos; Pokud ne, také hodit na nějaké pásce. Na zemi, lépe papírové lepenky, protože papír je flexibilní a odpuzuje spíše než lepenky.

6. Vyberte si ten nejlepší lak

V případě, že stěny jsou v dobrém stavu, můžete použít akrylové barvy pro všechny místnosti, včetně kuchyně a koupelny. Kromě toho, že jsou stále více přirozený, tak jen vydávají vůni laku. Ale máte další možnosti:

Tixotropní. S velkou kryvostí, je ideální pro stěny s tukem, kouř, vlhkost a dokonce i plísně a rzi.

00297560

Alergie. Zamezit šíření roztočů a hub, a minimalizovat emise těkavých sloučenin (nejlepší pro alergiky).

100% Eco. Jsou prodyšné a uznat, protože mají ekoznačku (ekoznačky).

A páchnoucí vůni. Tam jsou obrazy, které mohou dokonce parfém svůj domov, protože mají přírodní esence, které vydávají vůni pomalu. Ano, tento efekt bude trvat jen několik dní. A také můžete udělat pravý opak, neutralizuje pachy s obrazy, které absorbují. Jsou fotokatalytické.

A emaily? Akrylové a syntetické nevybral jim: rozpouštědla sníží. I když byste měli vědět, že podle odborníků, nejlepších výsledků se dosahuje s plastovým nátěrem.

7. stropy, stěny a rohy

Začít s střeše ke krytí kape ze stěn. Ale pokud existují nedostatky utěsnit, kdo tam a nedaří se jim malovat rohy.

Hladké rohy. Aby se zabránilo rozdílu mezi stopy rohového kartáčkem a zbytek zdi, budete malovat první, kartáčování a stírá hranici s válečkem.

8. Po stolařské

Malované dveře a zárubně s plochou paletou a malé válečky krátké vlasy nebo pěny. V ideálním případě pracovat s dvě části: jedna za mokra s vámi načte lakem a další suché, s hřebenem.

Pinta od ruky! A nedávejte krycí páskou na zdi, aby se zabránilo tvorbě skvrn to, protože můžete při odstraňování nátěrů zvednout a náprava bude horší.

9. O šest hodin později, další vrstva

Otevři okna pro barvy důkladně a brzy vyschnout. Pro plastové barvy, počkat alespoň šest hodin zasychat. Pokud smalt Podívejte se pozorně na směrů balíčku.

malba jednovrstvý. Používáte-li tento typ nátěru nebudete muset dát druhou vrstvu, i když vás aplikace může být dražší. Valóralo dobře před rozhodnutím.

10. Odstraňte pásku a provést úpravy

Jakmile to uschne, neočekávejte odstranit pásku po celém domě. Pokud necháte a suší, je pravděpodobné, že rozbije, zanechat stopy lepidla na stěnu nebo malovat to trvá.

Dotváří. Jakmile je vše čisté, check-out s malým štětcem nebo malým válečkem, opravit poškození.