Výběrem dveře domu není snadné. Škála možností je široký: standardní nebo na zakázku, různé vlastnosti, jakož i v různých povrchové úpravy a dveřní otvor systémy. Jdeme krok za krokem, a uvidíte, co vám vyhovuje.

¿Jak dveřích nebo standardu?

  • Dveře velikosti (mezi 203-211 cm vysoké a 62, 72, 82 nebo 92 cm), bude vždy levnější a bude mít kratší doručení. Tak, standardní dveře (203 x 82 cm), lakované MDF s nerezovými panty a high-end hardware, může být v hodnotě od 800 €.
     
  • Pokud se dveře je větší než 120 cm šířky, tam truhlářství, které zahrnují procesy a truhlářství. Jako dveře (250 x 82 cm), v hodnotě € 1.000.

Jaký materiál jej vybrat?

DM alveolar

Budete velmi úsporný, to je nazýváno „duté dveře.“ Provádí se s alveolární DM (lepenky uvnitř), je to zřejmě jako pevná látka, která se používá v horním konci pro lakování, ale pevného jádra. Tento typ dveří je často maloval a náklady, nenatřené, asi 200 €.

á

To je nejčastější, na rámu z dřevotřísky, pokryté všechny druhy přírodní dýhou nebo více tvrdých dřev (wenge, třešeň, ořech, sapelly ...) lakovanými. Jen deformují se změnami teploty. Oni vyžadují více práce a montují v hodnotě mezi 370 € a 750 €.

masiv

Dub, jedle nebo borovice, bude ideální, pokud váš dům je rustikální nebo klasický. Jsou silnější, ale potřebují více péče. Od 290 € (FIR) až do 750 €.

se sklem

Skleněné dveře Bude zajímavé sledovat, jestli máte pokoje s trochou denního světla. Obvykle dražší než slepé dveře a najít čiré sklo (hladké nebo zkosené), (velmi dobrý izolant) tvrzené sklo nebo leptané sklo (průsvitné).