Pohovka, záclony, polštáře, koberec ... hádání s tkaniny, textury a barvy je klíčem k poskytování pohodlí obývacího pokoje. Odborníci pomohou jim vybrat.

Borja Lamadrid
textilní editor Güell-Lamadrid

Acierta s rozkládacím čalouněním

Odpor jako první. Pohovka se nemění každý rok. Naopak, ideální je, že vydrží tak dlouho, jak je to možné. Takže jsou bavlněné tkaniny čalounění hvězda pro jejich sílu, protože jsou deformovány a protože poskytují bonus přirozenosti. „Doporučuji, aby čaloun pohovka s odolný proti skvrnám nebo omyvatelné ošetření tkaniny, a pokud je to u okna a přijímá přímé slunce, s UV ochranou.“

Ana Gayarre
PR Press-Gaston a Daniela

¿Reupholster gauč nebo změnit?

Valóralo. Jsou sedáky byly potopeny? Je čalounění vypadá velmi opotřebované? Je čas na změnu nebo reupholster gauč. Rozhodnout, co je nejlepší.

Není to jen o penězích. Zvažuje kvalitu vašeho gauče, designu nebo věk ... nebo lásky máte. Reupholster má vysokou cenu, ale také koupit novou pohovku. Udělejte si seznam bodů pro každou možnost vám pomůže rozhodnout.

Objednat 3 různé Čalounictví rozpočty, takže můžete porovnávat ceny. Podle dosavadního stavu pohovky, bude retapizarlo stát od 800 (ne méně než 1000 Kč s tkaninou). Máte třetí možnost: koupit kryt, který je jednodušší na údržbu, mytí a změna. Pokud jste udělali, jak se hodí jako ulité, ale jeho cena není nižší než 600 nebo 700 €. Existují také vztahuje na ready-to-wear, které jsou mnohem levnější, ale nezapadají tak dobře.

Beatriz Gancedo
Obchodní ředitel Gancedo

Jak spojit tkaniny pohovku a křesla?

Podle chuti, barvy. S neutrální: béžová, šedá, bílá ... nikdy pokazit. Ale mám rád barvy: dává optimismus a dělá prostor mnohem osobnější pobyt. Pokud si netroufám se sedadly, používat barevné polštáře.

Pokud je váš pokoj je malý. Kombinuje hladké tkaniny s různými texturami nebo prostředků, jako je například bavlna, s žinylkové jak hrubého. To umožní moderní vzhled a můžete hrát s polštáři v různých barvách nebo koordinované výkresy. Je také ideální volbou, pokud si nejste příliš tučné.

Neomylný duo. Prostá textilie na pohovce (největší část) a výlisek na židli (květiny, pruhy nebo geometrické výkresu). Ano, je nezbytné mít k dispozici koordinované barvy.

Mariles Cervera
Návrhář interiérů a dekoratér

Vybrat nejvhodnější barvu pohovky v obývacím pokoji

Otázka světla a prostoru. Před výběrem barvy pohovky, podívá se na tom, jak je váš obývací pokoj. Je to velký nebo má pár metrů? Je to lehký, nebo má jen málo přirozeného světla? Postupujte podle následujících tří pokynů zasáhnout.

1. Pokud máte několik m2. Vsadit na neutrální barevné mírně označené (kámen, perla, off-bílé ...). Měkký tón, ale má barva je nejlepší volbou pro salonu pár metrů.

2. Je-li to je velký. Pokud nechcete mít problémy prostor, vyberte si bohaté barvy čalounění pohovky: dát hodně síly do celé atmosféry. Sofa příliš neutrální „ztracené“ ve velké místnosti.

3. Pokud máte nízké hladiny osvětlení. Kompenzovat tmavé místnosti, zvolte jasný, světlé a příjemné tkaniny (fialová, zelená, modrá ...), hladké nebo s malým písmem. Bílá je také možnost.

Marieli Usera
Natěrač, Usera Usera

Polštáře: kolik, jak, kde?

Great malá změna. Chcete-li pocit, že premiér pokoj? Změnit pohovky polštáře a křesla. Budete překvapeni.

Číslo. Nepřehánějte to. Pouze 3 z různých velikostí a tvarů v každém konci 3-místná pohovka. Dejte je asymetricky. Jsou také velmi dobré dva 60 x 45 cm se sklonem se dvěma 45 x 35 cm vpředu. Umístit a změnit je občas. Juty, vlna, manšestr, samet, žinylka, hedvábí, len, tkané plachtoviny ... volby je mnoho, je zvolit v závislosti na ročním období. A když uděláte oboustranný, s různými látkami, mají „dva v jednom“.

Důvody. Geometrické, plédy, pruhy, květiny ... Nebojte se kombinovat: pokud koordinovat své barvy bude vypadat dobře dohromady.

Nástavce. Dát espumillón místo žít, abróchalos s perleťovými knoflíky nebo barev, nebo nechat jim boční karty různých barev.

Maria Rosa Atienza
Odpovědný za coordonné

Každá třída styl opona volání

V závislosti na jejich velikosti a jasnosti. Před výběrem záclony, podívejte se na povrchu živých a množství denního světla, který máte. Je-li malé a tmavé, to je nejlepší obsadit něco málo světla, stejně jako krajka záclonové žaluzie v neutrálním tónem. Avšak ve velkých místnostech a světlé mohou riskovat, výběru a míchání tmavší odstíny a žaluzie kapky.

Podle jeho výzdobě. Závěsy musí být tónovaný nebo barva zbytku textilií salonu (čalounění, koberce ...), nebo barvy stěn. Ten je úspěchem: pokud se dostanete závěsy mají stejný tón barvy, nejlepší integrarás a ne „váží“ vizuálně. Kromě toho si můžete zahrát s ostatními textilií a barev v místnosti.

Beatriz Silveira
Návrhář interiérů a dekoratér

5 triků se oblékat okna

1. Získejte světlo. Vyberte si lehké a průsvitné látky v jasných barvách. Povlečení a přirozený vzhled tkáně jsou ideální pro závěsy nebo žaluzie, protože jsou transparentní, ať jasnost prosakovat skrze ně.

2. Více stylu. Záclony visely jednoduchý bar, matné zlaté barvy, jsou velmi aktuální. Závazek spadá do přírodní povrchové úpravy, jako jsou rustikální prádlo.

3. Více půvab. Záclony vždy dopadl na zem. Lepší, i když tažením trochu (asi 10 cm); mohou nikdy nedosáhne.

4. Větší windows. Umístěte tyč těsně pod strop a stěny ke stěně. Mohlo by se zdát, že po opona má velké okno.

5. Zkrácení vysokými okny. Ideální zdroj je šití, na spodní straně clony, pás asi 10 cm tmavší barvou. Vizuálně to bude vypadat kratší.

Pablo Martínez
Generální ředitel KP Carpet

Koberce: hledají teplo a styl od podlahy

¿Přírodní nebo syntetické? Přirozený přírůstek do estetického vzhledu, jsou zdravější. Vlna, například, jsou odolné vůči deformaci, zabarvení a v průběhu času. Syntetické, včetně vinyl, absorbují méně nečistot než přírodní textury a možnosti jsou nekonečné. Ale trvají méně.

Velké nebo malé? Závisí na velikosti pohovky, stůl, židle a stolky ... doporučuji zvolit koberec jako té ubytovně i všechny prvky v místnosti, pokrývající celý povrch.

Má Lisa nebo vyražené? Hladký je úspěch, a to zejména v malé místnosti, ale může mít i strukturu (určitou úlevu, někteří lesk ...). Je velmi důležité, aby dobře koordinovat s barvou pohovky.

Beatrice Askanazy
Partner firmy Teixidors

Hody a deky, 100% přírodní

Nepostradatelný v obývacím pokoji. Protože poskytují pohodu a komfort, jsou příjemné na dotek a vytvořit teplé a příjemné prostředí.

Materiály hvězda. Tento typ stravy, které jsou v kontaktu s tělem, by měl být vždy přirozené, což umožňuje lepší prodyšnost a jsou zdravější. Doporučuji zimní kašmírový lana merino nebo nějakou směs přírodního hedvábí. V létě, len a bavlna plédů, vždy 100%, jsou základem, který funguje.

nadčasový design. Závazků a nadčasový design je to možné koordinovat s čalounění pohovky. Předpokládá se, že pokud bude přirozené oděvy a kvalita, vydrží po celý život.

Vyberte je skvělé. Od 150 cm, která vám umožní stočit nebo pokrýt sami, pokud jste ležet na gauči.