Přírodní vápno je udržitelný materiál s vynikající zdraví a naše životní prostředí. Používá se především odvolat stěny a použít barvy, je velmi odolný, reguluje vlhkost brání přítomnost plísní a lze použít v interiéru i exteriéru. Z tohoto důvodu je nezbytné, ve stavebnictví, rehabilitaci a výzdobu zdravý domov.

V době výstavby, rehabilitace, malování nebo jednoduše vyzdobit domov, první faktor ke zvážení je, že materiály, které se používají. Možnosti současné době jsou četné; Výrobci katalogy jsou plné výrobků, se svými technickými vlastnostmi a výkonem. Ale jaká jsou kritéria, které by měly řídit naše rozhodnutí žít ve zdravém doma? Základní koncepce je to, že biokompatibility.

Materiál je biokompatibilní znamená, že je více podobný k přírodě a lidské bioenergie, více v souladu s životem. Vápno a dřevo, korek, bambus, len, zeměkouli, bavlny nebo celulózy, mimo jiné, je materiál, který nás přibližuje k Zemi a dává nám pocit pohody a komfortu. Na opačném pólu jsou materiály, jako jsou plasty, jiné ropy a syntetických pryskyřic.

Všechny biokompatibilní materiály, jeden z nejpopulárnějších je hydraulické vápno, protože síly a odolnosti, která přispívá ke stavbě. Díky vápna, které přežily do dnešních dnů středověkých budov a štuky a freskami z minulosti. To se používá především k výrobě malt (které poskytuje vysokou soudržnost, vzhledem ke své schopnosti vázat se materiály), omítky nebo nátěrů a laků. Pro své technické vlastnosti, aplikace a zdravotní nezapomeňte, že vápník je nejhojnější materiál na náš organismus, je zajímavé zahrnout i nové stavební práce a rekonstrukce.

Přirozené, že nejlepší volbou

Hydraulické vápno pochází z vápence, zejména ty, které jsou bohaté na jíl a oxidu křemičitého a oxidu hlinitého. Tyto horniny jsou podrobeny procesu kalcinace -llegando téměř fusion- bodu, takže se vytvoří, že volná vápenatý hydrát oxidu po umožňuje použití ve stavebnictví.

Pokud tento výsledný vápno nepřidá další externí minerální nebo ve směsi s cementem, hovoříme o přírodní hydraulického vápna.

Pokud však vápno byla hydratována byl přidán oxid křemičitý, oxid hlinitý, oxid železitý nebo produkty spalování oleje jako popela nebo strusky z ocelářského průmyslu, hovoříme o umělé hydraulického vápna. Ačkoli odolného materiálu (jeho výkon je podobná bílého cementu), je menší než biokompatibilní přírodní vápno.

Přírodní vápno se používá ve stavebnictví a dokončovací práce, interiér i exteriér. Známý pro své biotických vlastností, umožňuje dobrý transpirace povrchů, reguluje vlhkost a pomáhá vytvářet teplé prostředí, které poskytují pocit pohody.