Je ukázáno: Barva nás ovlivňuje nejen psychicky, ale i fyzicky. Studie Dr. Carlton Wagner, ředitel Institutu pro výzkum barev ve městě Santa Barbara, například ukazují, že barva může změnit náladu, aktivovat nebo si odpočinout metabolismus, zvýšit nebo snížit tělesná teplota, krevní tlak, nebo rychlost dýchání. To je možné proto, že barva neexistuje sama o sobě, je výsledkem mysli, vizuální vnímání generovány v mozku, při pohledu na světlo dopadající na objekt. Vidíme jednu barvu, nebo jiný je dána barevnou vlnové délky a frekvence. Sítnice zachycuje vlnové délky a vysílá nervové signály do mozku, takže je generován vnímání barev.

Galerie, 9 fotek
ZDRAVÍ je také v barvách

Barva je vitamin pro buňky

Tak lehký a barva bude „mluvit“ po celou dobu. Informovat mozek a to, prostřednictvím elektrických a magnetických signálů, aktivní biochemické a hormonální procesy v těle. To je základem pro barevné terapie: zlepšení zdraví pomocí barvy. Barvy jsou multivitamíny reaktivace řádné fungování buněk a tělesných orgánů a rovnováhu organismu.

Jasný příklad toho, jak barva světla a způsobit změny v těle je použití modrého světla lampy u novorozenců jako léčba žloutenka -skin bilirrubina- přebytku. Vystavením modré světlo, těla odstraněna a po několika dnech tón pleti normalizuje. Také expozice intenzivní bílé světlo lampy Plný spektra, která reprodukuje sluneční světlo se používá jako lék k léčbě depresivních poruch.

Každá osoba, barva

A je to, že „výběr správné barvy je velkým spojencem pro fyzické, duševní a emocionální zdraví,“ říká Charles Klotsche ve své knize Barva lékařství (medicína barva). Každá barva má vlastnosti a přebytek nebo nedostatek může být prospěšné jako škodlivé. Red jogging, relaxační modrá, zelená rovnováhu. Ale v nadbytku, červená může způsobit stres, prostředí může způsobit kaz všechny modré a zelené velmi tmavé, desvitalizar.

Kuchyňská linka s červené zdi

Kromě toho kombinace barev je vynikající „barevná terapie“. Doplňkové barvy (naproti na barevném kole, například červené a zelené nebo modré a oranžové) jsou vyvážené být spolu. Dobrým příkladem je použití zeleně v nemocnicích: kromě toho, že dobrý odlehčovací pro pacienty, oblečení chirurgů je, že barva, protože je doplňkem červených krevních akty vyvažování, desestresando a je skutečným přestávka oční lékaři. Objevovat účinky každé barvy a vyberte si tu nejvhodnější pro každý pobyt. Budou mít prospěch nejen svůj dům, ale i pro vás.

Zelená: vy uklidňuje a čistí

1. fyzikální jev: Je to barva přírody, je spojena s zdraví a pohodu a čistí tělo. Také zklidňuje nervový systém, přičemž pomáhá koncentraci.

2. Účinek nálada: Green nám připomíná čerstvé a přírodní (stromy, tráva ...), které nám přináší prosperitu a mír. Je schopen uklidnit děti a zmírnit agresivitu u dětí.

3. Vyhněte se nadbytek: Velmi tmavě zelené problémy spojené s jater, žlučníku, kloubů a páteře.

4. Ozdobte s ním: Relaxační prostory-roh místnosti, kanceláře ...-; ložnice velmi aktivních dětí (které budou uklidnit) a starší osoby, pro své regenerační a regeneračním účinkem.

Galerie, 9 fotek
ZDRAVÍ je také v barvách

Červená: povzbudit vás a budete aktivní

1. fyzikální jev: Červená stimuluje sympatický nervový systém, který aktivuje organismus. Před ním vyrábíme adrenalin, jsme zvyšuje tělesnou teplotu a krevní tlak a puls nám zrychluje.

2. Účinek nálada: To nám dává pocit šťastný a energický. Takže je to dobrý protijed k únavě, apatii, fyzickým vyčerpáním a nízké sebevědomí.

3. Vyhněte se nadbytek: V malých dávkách, červená je pozitivní. Ale příliš mnoho může způsobit stres, nervozita, úzkost, nedostatek koncentrace, nálady ... kromě zvýšení hladu.

4. Ozdobte s ním: Rohový, předsíň ... oblasti, kam chvíli. V ostatních místnostech, maluje jen zeď, nebo kanály červené ozdobné detaily.

Modrá: pomůže relaxovat

1. fyzikální jev: Na rozdíl od červené, modré uvolňuje a uklidňuje, protože stimuluje parasympatický nervový systém. Jsou vaše účinky? Nižší teplota a krevní tlak, zpomaluje tep a dýchání.

2. Účinek nálada: Je to uklidňující a de-zdůraznil, proto se doporučuje v případě hyperaktivity nebo úzkosti. Jak relaxuje, uklidňuje bolesti hlavy a bojuje potravin závislost.

3. Vyhněte se nadbytek: Vzhledem k tomu, že může dojít k apatii, únavu, ztrátu chuti k jídlu a určitý emocionální nerovnováhy.

4. Ozdobte s ním: Odpočinkový pobyt jako ložnice. Prostředí i na jih, se spoustou přirozeného světla, aby je vychladnout.

Obývací pokoj s modrými stěnami a balkonem

Orange: vám dává vitalitu a tvořivost

1. fyzikální jev: Tyto účinky jsou podobné jako oranžově červená, ale poskytuje lepší rovnováhu. Stimuluje a tóny na nervový systém, oběhový, ohřívá a napájecí intelekt.

2. Účinek nálada: Orange také vyvolává duchy bojové plachost, psychickou únavu a deprese. A zlepšuje komunikaci a tvořivost.


3. Vyhněte se nadbytek: I když v malých dávkách je klidný barva, příliš mnoho může uvolnit nervový systém a trávicí.

4. Ozdobte s ním: Rohové řemesla, dětské hřiště a studium dětí a zůstane navržen tak, aby sdílet nebo na chatu.

Galerie, 9 fotek
ZDRAVÍ je také v barvách