Mysli globálně, říká, že výraz. A to platí i pro zdobení svého domova. Vzhledem k tomu, péči o planetě začíná doma, s výběrem materiálů, nábytku nebo textilie kolem vás. Chcete být ecofriendly? Vyzdobit váš domov začíná s zeleného tlačítka. Dáme vám nějaké stopy.

1. Látky, které pohladí po kůži

Len, bavlna, vlna, hedvábí, Tencel (tkanina ze dřeva), nebo ve směsi s konopí len nebo hedvábí. Zvolit ekologicky šetrné látky, které neobsahují tóxicas- a biologické látky, které pocházejí z rostlin, které se nepoužívají pesticidy nebo fungicidy nebo chemická hnojiva. Získáte komfort a vaše pleť vám poděkují.

2. Tři písmena všechno změní

Podlahové krytiny, nábytek, doplňky ... Přejít na hledání a dopadení štítku FSC (Forest Stewardship Council). Proč? Vzhledem k tomu, řízení zaručuje, že dřevo bylo provedeno zodpovědně k životnímu prostředí a společnosti. Nejvíce udržitelnou možností jsou kusy přírodní dýhou z recyklovaného dřeva palubě.

3. Nábytek: Wood v duši

Ne, ne jen tak nějaké dřevo. Nábytek z bet deska s nízkou emisí formaldehydu-těkavé látky, které mohou být škodlivé pro zdraví, a mohl certifikát „echo“ a nepokoje.

Krytá terasa s dřevěnou pergolou a malým sedacím koutem

4. Desky recyklovaný

Myslíte si představit kuchyňskou desku vyrobenou ze zbytků ze skla nebo porcelánu? Ano, existují. A s popelem a pryskyřicí nebo kameny či lahve. Vyberte je recyklován: snížení množství odpadu a minimalizaci emisí VOC (těkavé organické látky) škodlivé pro zdraví.

5. koberců vlákna, magie

Spojili s přírodními vlákny, které jsou udržitelné a velmi zdravé. Každý z nich má jiné vlastnosti v hodnotě výhoda vašim potřebám. Tak, juta je měkký a teplý. Řasy jsou voděodolné. Sisal je flexibilní a bambusu, velmi svěží.

Přírodní vlákna mohou oblékat podlahy uvnitř i mimo domov.

6. Stěny respirujících

Pokud jste vyhnout syntetické barvy bude minimalizovat přítomnost VOC, a proto domácí prostředí bude zdravější. Přírodní alternativou nabídka barvy vyrobené z mléka a minerálů.

7. napodobovat koala, vybrat bambusu

To není dřevo, ale vypadá to, tudíž to obří tráva je velmi dobrou alternativou, aby se zabránilo nadměrnému využívání lesů. Ale jeho výhody přesahují vzhled: je velmi odolný vůči vlhkosti a není snadné deformovat. Kromě toho lze aplikovat na podlahy, desky a nábytek. Lepší, nemožné!

Krytá terasa s výhledem na hory

8. izolovat, ale není toxický

Korek, konopí, vlna, dřevovláknité desky nebo celulóza. Neobsahují žádné toxické látky jsou šetrné k životnímu prostředí a vytvořit velmi příjemné mikroklima. Rockwool, skleněná vlna, extrudovaný polystyren a polyuretan jsou účinnými izolátory, ale nejsou ekologické. Můžete si vybrat.

9. Kartonové krabice mimo

Deska se objevil sám a dnes jsou vyrobeny z židlí až po hračky. Na rozdíl od jeho estetické ozvěny, čísla nelžou: každá tuna recyklované lepenky je úspora 140 l oleje, 50.000 litrů vody a 900 kg na emise oxidu uhličitého.

10. připomíná, že nové využití

Opětovné použití je klíčem k ecofriendly. Dokonce i při zdobení! Před likvidací kus nábytku starých nebo neaktuálních hodnot dát druhou šanci. Možná jen nátěr a několik opatření, aby byl kolem. A presto! Nábytek jako nový.