Pokud se vám líbí barevné květiny, parfém ho domů a jsou velmi snadno růst, žárovky jsou ideální rostlina. Zde najdete jak zasadit a udržet si ji a vychutnat květiny, barvu a vůni po celý rok.

Kdy zasadit?

V období od října do listopadu podzimní rostlinné žárovky, které kvetou na jaře. Jsou to: sasanky, hyacinty, lilie, narcisy, pryskyřníky a tulipány, například. Existují lidé, kteří začínají kvést v zimě, a jsou sněženky, brambořík, tím Dicentra, squill nebo muscari.

A mezi březnem a květnem, měli byste rostlin žárovky, která bude kvést v létě, jak Azuzenas, begónie, jiřiny, mečíky a frézie, mezi ostatními. Dokonce i některé bude kvést až do pádu, jako amarylis, podzim šafrán či Nerine.

Jak zasadit

Pokud si koupit žárovky, i oddenky nebo hlízy, aby vás kultivovat, mějte na paměti, že jsou tvrdé a nemají žádné otvory. Pokud si koupíte naklíčené s lepší, když jste ještě kvetly. V tomto případě přesazení opatrně uvolní půdu, oddělující žárovky hodně snažil rozbít kořeny a zasadit znovu. Kde? Můžete si vybrat mezi:

Hrnkové nebo zahradní

Půda musí být schopen dobře odvádět vodu, aby se zabránilo podmáčené a žárovky hnilobu. -Li rostliny v zahradě, půda je houbovitý. Pokud se rostliny v květináčích, lepší, pokud je to porézní keramika a má otvor k uvolnění přebytečné vody; Pokud tomu tak není, voda žárovky každé dva nebo tři dny bez encharcarlos.

Některé kompost (rašelina, kompost nebo hnůj) na zemi pomoci, která má dobré květ. A třikrát do roka, dát hnojivo: První dávka na jaře, a poslední, když se v létě skončí.