Prostory jsou domovem více volání kapacity, protože jsou místem setkání pro celou rodinu, a když tam jsou hosté obdrží parádu. Salonek deset muset přizvat rozhovor, jak si užít a relaxovat, zatímco jídelna by měla nabídnout maximální komfort prodloužit sobremesas mezi klábosení a smíchu. A hraje rozhodující rozdělení rolí. Uspořádání nábytku ohledně prostoru a světla vstupů, respektující opatření k získání pohodlí ... Poznámky a distribuce uspěje obývací pokoj a jídelna.

Lounge: mluvit a užívat

- minimální vzdálenosti. V salonku sledovat TV, čtení, budete sbírat mluvit ... do čtvercové místnosti, aby učinily vše pohodlně, měli byste být schopni čerpat pomyslný kruh nejméně 2,5 m v průměru, protože v tomto prostoru by se vše, co potřebujete clearance.

- ¿Pohovka nebo pohovka? Pokud chcete dát dohromady na chat, ideální je mít na sedadlech směřujících je pohovka a dvě křesla a dvě pohovky. Chcete-li to, budete potřebovat šířku asi 4 m. Ale pokud váš obývací pokoj je dlouhý, to je nejlepší zvolit pohovka s lehátko a pouf snadný pohyb, který, podle pořadí, sloužit jako další sezení.

- A jídelna? V případě, že obývací a jídelní koexistovat ve stejném prostředí, v ideálním případě distribuovat on-line nebo „L“. Koberec v každé pomůže vizuálně definovat prostor.

Živým příkladem distribuce s pohovkou a křesly čelí s konferenčním stolkem, konzola se zrcadlovými stěnami v písku a knihovnách pracují s velkým oknem

Tak, každý kus bude mít vlastní stránky a nebude žádné překvapení později je něco náhodně. Základní ke zvážení:

- Ústředním bodem. Krb, okno ... musí distribuovat salon nábytek kolem ohniska. Snažte se vyhnout, je televize.

- Lehátka Lehátka. Pohovky s lenoškou moduly nebo v kombinaci s rozkládacím křeslem vyžadují minimálně 3 m široká.

Nedávejte žádný objemný nábytek pokrývající vstup světla. Kdykoli je to možné, sázka na nízký nábytek nechat ji jít

- Television. Na 10 palcovým displejem TV musíte nechat 50 cm od sebe na pohovku, aby mohli dobře nerušený pohled. Ponla střed vzhledem k pohovce.

- Koberec. Ty by měly vyčnívat o několik centimetrů na každé straně pohovky. Sedadla (pohovky a křesla) jsou stoupla na alespoň přední nohy.

Užitečné opatření v obývacím pokoji

  • 1. Sofa. Položte ji na nejdelší stěně směřující sedadla a pokud dáte alespoň 150 cm se musí nechat mezi nimi a pohovky.

  • 2. Konferenční stolek. Zachovat asi 40 cm vzdálenost mezi ní a pohovku pro přístup ke stolu sedět pohodlně a bez problémů. V ideálním případě, měřící 1 metr méně dlouho než pohovku, takže to nebude nepřiměřený.

  • 3. Knihovna. Musí být odděleny asi 80 cm z pohovky. S délkou 25 cm široké a 30 cm dostatečně hluboko.

Stravování: prodlužuje sobremesas

Jídelna s přístupem do kuchyně stěny bílé, komfortní cihel, skla, dřeva stropní svítidlo Fiber

- Kam mám dát jídelnu? Nejlepší je být v blízkosti kuchyně. Není nic víc nepříjemné, než by museli přejít půlku domu přinést jídlo na stůl. Snažte se mít blíže přirozené světlo, budete děkovat k jídlu

- Ideálně tabulky. Space podmiňují jeho velikost, ale i to, jak. V případě, že rostlina je čtverec, rozhodnout se pro čtvercového nebo kulatého stolu. Pokud podlouhlý, obdélníkový, a je-li nepravidelné, nejlepší kolo skrýt. Typicky měřící 90 cm široké.

Pokud máte málo místa, neváhejte: vybrat a rezervovat armless židle, které mají zbraně pouze na konci tabulky

- V mini prostorech. Podporuje tabulku ke zdi a zvolí rozšiřitelné model. V tomto případě jsou kulaté stoly jsou mimo hru a je lepší se rozhodnout pro čtvercové nebo protáhlé.

- Co světlo dělá dobře. Dlouhé stoly vyžadují velkou lampou. Pro kruhové nebo čtvercové tabulky, to je vždy moudré rozhodnutí centrální závěsná lampa. A nastavte ji na 75 cm od stolu, vyhnout nepříjemné odlesky a stíny na jídlo.

Plano jídelna s čísly pro speciální položky distribuciUžitečná opatření Jídelní

  • 1. pohodlné vzdálenosti. Kabinet stůl nebo na stěnu je třeba nechat 90 cm, i když ideální je 120 cm obíhat kolem stolu pohodlně při nošení to.

  • 2. Osobní prostor. Každý host musí být přibližně 65 cm široký, a pokud židle mají zbraně, několik dalších 10 cm.

  • 3. židle. Výška stolu a židlí se základním jíst pohodlně. Chcete-li mít správné držení těla, tabulka by měla být 72-75 cm vysoké a židle, 45-50 cm.