Získat konečné pořadí s metodou nové guru pořádek, japonské Marie Kondo. Jeho tajemství? Zbavte se všeho, co nedělá radost a skládání oblečení udržet ho ve svislé poloze. Funguje to.

Kdo je Marie Kondo?

Jeho kniha "The Magic of order" (Ed. Aguilar) je celosvětovým bestsellerem. Malé, Marie a objednané skříně celá rodina. Nakonec se obrátil svou vášeň do své práce a vytvořila poradenskou firmu, která pomůže zorganizovat celý dům. Jeho metoda vás překvapí.

Galerie, 14 fotek
UČIT střílet a jakési „skutečné“

"Organizace začíná odstraněním", Tento výraz je nejlepším východiskem hovořit o systému organizace japonské Marie Kondo, jehož kniha se stala skutečným mistrem řádu po celém světě.

Jen to, co vám dělá radost

Tajemství úspěchu metody, tzv KonMari, je začít tahání všechno zorganizovat, že nepotřebuje ani učiní šťastnými. Podle jeho pořádající zkušenosti, že většina lidí si stěžují, že nemají skříně, když je problém hromadí příliš mnoho. pro ni organizovat právě rozhodování o tom, zda je či není hodit objekt a rozhodnout, kam bude ukládat. Marie závazek uspořádat celý dům jednou pro změnu mentality efektivnější.

Začněte s nejjednodušší

Vždy byste měli uspořádat podle kategorií, a to podle umístění. To znamená, že pokud začnete oděvem, musí vyprázdnit veškerý bytový nábytek, ve kterém máte oblečení. Je to způsob, jak vidět skutečný objem a zjistit, jestli máte podobné oděvy nebo "zanedbaný",

Oděvy, první krok. Jedná se o první zakázku, protože pro Marii Kondo usnadňuje dělá "odhodit", Pak přijde čas, knih, novin, různé předměty a konečně sentimentální prvky (fotografie, suvenýry, ...), nejsložitější.

Detail metoda zásuvka Marie Kondo

Jak se rozhodnout?

Marie říká, že musíte chytit objekty, které jeden po druhém ručně. Teprve pak budete vědět, jestli je chcete mít, nebo ne. Přemýšlet o tom, jestli to dělá radost, v jeho použití ... a pokud se rozhodnete, aby ho nechal jít s vděčností (pro dobré časy sdílené).

Nebojí vyhodit, co nenosí

Dát všechny šaty a doplňky a učinit hromady podle kategorií (košile s košile, svetry a pulovry s ještě tak) nad postel.

Je to další sezónu

Je to první věc, kterou by měli být vyšetřeni, protože nepotřebují teď. Oblečení Sledujte aktuální sezónu a pak s příslušenstvím. Když ji uložíte, zapomenout na separační sezón Marie je lepší mít všechno vždy po ruce. Pokud nemáte to všechno do sebe zapadají, přiděluje pohodlné pro další sezonu: zůstává mnohem lepší než v krabicích.

Ještě více šetřit

Zůstaňte s tím, co opravdu rád a nedrží oblečení, které vám líto házet kolem domu nebo pyžamo (dále jen hromadí a stále nebude nosit). Po dokončení výběru oblečení, bude to normálně zůstat s jednou třetinou vše, co měli.

Vyberte si dobrý čas, aby pořádek

Kdy?

Ponte objednat brzy ráno je, když mysl je jasnější po celou dobu.

Kde?

Udělej to v klidném prostoru, v případě, že může být bez hudby nebo nanejvýš s ambientu.

Kdo?

Sám, takže se vyhnete, které ovlivňují vaše rozhodnutí, nebo chcete zůstat něco proužky.

Jakém pořadí?

První postarat, aby se odstranily své věci a pak jde o to uspořádat společné prostory. Takže budete mít víc "vyškoleni",

Galerie, 14 fotek
UČIT střílet a jakési „skutečné“

Uložit vertikálně a s několika doplňky

V rámci uvedeného způsobu Marie Kondo většině oblečení by mělo být ohnuté, takže mohou být umístěny v zásuvkách nebo krabicích vzpřímených (budete vejde mnohem více).

využívá prostor

V prostoru, kde šaty visí 10 můžete ušetřit mezi 20 a 40 skládané oděvy. Oblečení není vrásek, protože dvojitý, takže váha je deformován z ostatních článků shora.

Méně je někdy více

Nezneužívejte Storage Solutions (skříňky, kontejnery ...). Jednodušší jsou, jak krabice nebo boty boxy, tím lépe. Způsoby skladování tendenci komplikovat pořadí. Vyhnout se uvedení jména všech, to je "hluk" ve skříni.

a Sentimental

Obrazy, objekty děti, dárky, vzpomínky, milostné dopisy ... sentimentální položky jsou nejtěžší střílet. Proč Mariin vlevo až do konce. Po výběru vše ostatní si myslíte, že jste již "seznam" aby tak učinily. Dělat, co se s ostatními a jednak přivést dohromady všechny.

Detail s knihovnou pelest

žádný "exilies"

Mnoho lidí dělá chybu, protože se cítí v rozpacích tažení těchto objektů, odnést domů od jejich rodičů. Které slouží pouze k ně zapomenout tam. Marie není nutné ukládat zachránit, stačí zůstat u těch, které jste "dotknout srdce", Můžete začít s fotografiemi.

Rozlučte se s minulostí

Marie Kondo se nevyhodí mnoho z těchto věcí, které jsme si je lpí na minulosti. Prostor, ve kterém žijeme, by měly být pro osoby se stáváme není pro člověka, jsme byli v minulosti.

Najít místo pro všechno a změnit svůj život

Jedná se o poslední klíčový Marie Kondo: každý typ objektu by měly být uloženy pouze na jednom místě. Například všechny košile v určitém šuplíku.

Make klikněte

Jak si snížit své majetky přijdou "čas kliknutí": V něm se dostanete na správné množství objektů pro vás. Vaše pocity jste použili pro uvážení a "dostanete" objednávky.

Kouzlo objednávky

Pak budete mít pocit štěstí. Mnoho fanoušků tvrdí, že po objednání Marie zjistil, co opravdu chtějí dělat se svým životem a změnil zaměstnání, pár ...

Galerie, 14 fotek
UČIT střílet a jakési „skutečné“

Jako únik


"Art vyřazení" Zaostřit své schopnosti rozhodovat a dokonce "detoxikuje" Vaše tělo. Organizovat obnoví rovnováhu mezi lidmi, jejich majetek a svůj domov a uklízení svůj život.