Léto přichází a ulice jsou plné sandály ... a lešení! Je to období, kdy ještě rehabilitace a reformy jsou vyrobeny, a samozřejmě, zelená mesh tak, člověk začne cítit jako doma také zlepšit. Pokud jste příliš lovilo "Syndrom zelená síť", Přijde vhod vědět, co si nesmíte nechat ujít v žádající rozpočty. Tak se vyhnout ztrátě peněz (a trpělivost).

00436729 O

údaje o společnosti

Ujistěte se, že obsahuje název profesní nebo obchodní jméno firmy, adresu, daňové identifikační číslo, telefon a v případě, že autonomní společenství vyžaduje registraci, IČO. Také si musí obsahovat vaše jméno a adresu, jako zákazník a druh práce, montáž ... které mají být provedeny.

Vztahující se k tomuto článku

Změna čip a reformovat svůj byt úspěšný ... bez stresu!

3 klíče

Změna čip a reformovat svůj byt úspěšný ... bez stresu!

Ceny, rozdělené

Navíc zahrnout celkovou cenu objednávky (včetně daní), ptá se podrobnosti o každé konkrétní položku práce s jednotkových cen, to znamená, že musí být jasné, jaký typ práce, která má být provedena, náklady na pracovní síly ( hodinové, denní, metrů ...), materiály, které mají být (kvalita a kvantita) používají a cena za metr čtvereční, jednotka, atd.

00458367

To bude velmi užitečné pro porovnávání položku po položce, požadovat více citace a prodeje, je-li, že jedna nadhodnocená.

Zkontrolovat buď není nebo něco chybí vypočítané tak, aby se zabránilo nepříjemným překvapením. jeden není lepší než vy vědět.

Způsob platby

Mělo by být zcela jasné. Platba se obvykle provádí na začátku a na konci. OCU doporučuje nepostoupí více než 25% práce a požádat o příjmy pro každou platbu. A to vyžaduje daňových dokladů, je jediný způsob, jak deducirte díla, žádat o granty nebo nároku v případě potřeby.

00381287

Důležité!

  • Pokud se vyskytnou nějaké závady nebo jiné nepředvídané při práci ... a drahé původní rozpočet (musí být podepsána a uzavřena), společnost musí to sdělit písemně a musí jej schválit: nemohou účtovat za práci nepřijal ani dříve rozpočtu. V případě neshody, můžete požádat společnost, která se hodí počáteční cenu.
  • Pokud jste již zaplatil část ceny nebo něco ... a společnost odmítá pokračovat v práci, můžete požádat o ukončení smlouvy a náhradu škody. Nároků a vyřešit takové konflikty, zpoždění v práci ... velmi užitečné, aby se dohodly na předložení institucionální rozhodčí řízení spotřeby, rychlejší a ekonomičtější proces (ne advokát a právníkem povinné), aby soudní cestou. Najděte si svůj obecní úřad Informace spotřebitele (HOSPODÁŘSKÉ).

Dejte si pozor záruky!

Oni by se měl objevit. Oba zárukou reformních prvků (může být i jiný) jako efekt z celkové ceny, a také musí obsahovat data začátku a konce úkolu. Dokonce si můžete dohodnout na odškodnění za zpoždění a odráží to v rozpočtu, například, že profesionální musí zaplatit pokutu ve výši 60 € za každý den prodlení. Měla by také obsahovat ustanovení o podání na ústavní rozhodčího spotřebitele alternativa k soudu v případě konfliktu.

00392809 O

A teď ... se zeptat alespoň 3 citáty

Zeptejte se každému stejnou úroveň detailů. To bude snazší porovnávat. Pokud máte otázky, zeptejte se. Nic nenechávejte za samozřejmost, protože pak přijde na překvapení. A samozřejmě rozhodnout pro profesionální reference.

Galerie, 10 fotek
ROZPOČTY: Všechno musí obsahovat

Mějte na mysli všechno, co jste diskutovali a plánovali a plánované tráví čas s, dostat to, co chcete. Váš cíl: 0% problémy.