Spolu s treska, kambala je považován za jeden z králů půstu. Toto jídlo, jednoduché, chutné a velmi zdravé, je ideální, aby si na jaře. Pro 4 osoby, budete mít připravenou za 40 minut.

Složení:

4 filé z kambaly
2 cibule
2 mrkve
2 zelené papriky
1 červená paprika
2 rajčata
12 škeble
2 stroužky česneku
12 šafrán
1 šálek bílého vína
2 lžíce brandy
½ šálku rybí vývar
1 snítka petržel
olivový olej
pepř
sůl

příprava:

Mycí papriky a čistý, odstranění stonek, semena a bílé žebra uvnitř. Scrape mrkev a umyjte je. Oloupeme cibuli. Řez následujících tří složek na proužky. Mycí rajčata, suché s absorpční papírové ručníky a nakrájené na proužky.

Oloupeme a nasekáme stroužky česneku. Promyjte petržel, suší se savým papírem a sekat v pořádku. Mezitím předehřejte troubu na 180 stupňů. Dal škeble v osolené vodě máčet po dobu nejméně půl hodiny, aby se uvolnit všechny písek. Scedíme a dejte stranou.

Ohřívat tři lžíce oleje ve velkém soté cibuli s česnekem 4 minuty pánvi, míchání často s dřevěnou lžící. Přidejte mrkev a papriku a vařte 5 minut.

Nakonec přidejte Julienne rajče. Přidejte sůl a pepř, s příchutí šafránu a dobře promíchejte. Mrholení s bílým vínem a brandy, a vaříme 2 minuty při vysoké teplotě, dokud se vypaří. Omyje se vývaru a vaří po dobu 5 minut při střední teplotě, dokud se reakční směs mírně snížena.

Umýt rybí filé, uschnout a těsnění je na pánvi s několika kapkami oleje. Salpimentarlos a uspořádat do zapékací misky. Top se zeleninou a škeblí.

Pečeme 10 minut. Vyjměte a distribuovat zaoblení kambal čtyř desek. Mají přes julienne zeleninu a škeblí a posypeme varné kapaliny. Podávejte okamžitě horká. Je-li plná deska chcete, můžete přidat řez postel na velmi tenké plátky a dušenou asi 5 minut na pánvi s trochou oleje brambor. Další možností je připravit vynikající obloha vařené rýže s několika prameny ZAFRAN.

Chcete vidět další recepty na jaře? Speciální nádobí zpátky do jara: zdravé a plné barvy.