pencerenin şekli

perdeleri seçerken Pencere tipi ve odanın oryantasyon belirleyici etkenlerdir. Kullandığınız kumaş miktarı ve pencerenin uzunluğunun oranı tutun ve gelir ne kadar güneş ve netlik düşünüyorum: Eğer kalın bir perde mi istiyorsunuz ya da daha doğrusu şeffaf?

bez yanlış hesapladı metre

elinde Hesaplama, sizin perdeleri için gereken kumaşın metre hesaplarını yapar: Pencerenin genişliği 30 cm ekler ve daha fazla veya daha az toplamalar bir ekran istediğiniz kadar sonra, 2, 2,5, 3 gibi bir sonuç çarpın.

İdeal uzunluğu nedir?

Uzun dahilinde birçok eğilimler vardır. En yaygın pencere uzunluğundan yaklaşık 15 cm eklemektir. Eğer perdeleri bizim gibi tarama gibi olursa embago, 10 daha cm ekler: Bu zeminde desteklenecektir. Sen kabinede böylece sevdiğini biliyorum ...

Güzel bir sonbahar!

Güzel bir sonbahar ile perdeleri ulaşmak için kalın çarşaflar, ipek veya şönil vahşi gibi "ağır" kumaşlar tercih edin. Eğer taze kumaşları kullanmak istiyorsanız, lonetas, arpilleras pamuk veya ipek çarşaflar seçin.

Pratik Aileler İçin: Perde!

Pencere büyük perdeler izin ve pratik, hafif bir çözüm istemiyorsa, panjur en iyi müttefikleri vardır. katlama, (çubuklar) (dökümlü ile) (çubuklar olmadan) paqueto veya Roma koymak.

dantel perdeler ışığı kazanın

perdeleri yapımında kullanılan doğal ışık perdesi kumaş kazanmak için. Onların dokular, floaty ve hafif (iplik, tül, keten açık örgü ...) herhangi bir ışık girmesini sağlayan mükemmel.

maç için Dare!

sheers ile (daha güncel) perdeler (klasik seçenek) veya panjur ile düşer: Büyük pencereler, balkon kapıları ve yatak odası pencereleri kombinasyonlarını kullanmak nerede iyi yerlerdir. daha bir pencere gördüğünü düşünür, ona ve görüşlerine daha fazla önem verecektir.

Tiebacks: Faydalı ve pratik

tiebacks perde toplamak için mükemmel bir şık örtü etki yaratmak, perdenin üçte yerleştirilmiş bir tahta veya metal küçük parçalar vardır. Her zaman klasik ve romantik dokunuş getirir.

Kelepçeler: Büyüleyici tamamlayıcısı

çift ​​perdeler ile Windows polar veya kombinasyonları ile kaplı perdeler düşüp visillo, kelepçeler (askıları veya perde tutun kablolarını) kullanan kumaşı toplamak için idealdir ve pencereleri vurgulayarak, göz alıcı bir nakit oluşturun.