tüm şekil ve büyüklükte, az ya da çok, doğal kare, dikdörtgen ya da hatta hafif L ... Hadi küçük ve büyük vardır! Ama her iki yolun da oturma odası, burada mobilya, aydınlatma, kumaş ve malzemelerin en iyi şekilde adımlardır. Ne Uzman söyleyebilirim!

1. Salon mümkündür Büyüt

Geniş sehpa ile nötr tonlarda Oda ve ahşap

Büyük mobilyalara sahiptir. Küçük, biz her ne dwarfing ne düşündüğünü aykırı! Aynı ahşap çıtalar dar zeminler ya da küçük fayans için de geçerli.

2. Işık ve Uzay: Daha, lütfen!

kazanma anahtarı yaşam alanını temizlemektir. Nasıl? Duvarın aynı tonda tavana duvara ve tabandan duvara Özel'i mobilya. Bir vitrin veya yardım şifonyer depolama odası kazanmak. Maksimum ışık pencereleri yakın uzun boylu mobilya engeller izin vermek için.

3. Dağıtım: nasıl vurmak için adım adım

bej halı ve zemin lambası ile pembe, turuncu ve leylak rengi nötr renkler ve aksesuarlar Odada

kanepe, TV dolabı ve sehpa: Biz büyük parçalar ile başlamalıdır. Ayrıca, en iyi yer bulmak için dikkate oranlarını ve pencere ve radyatörlerin yerini almalıdır. Bir kez daha kişisel detaylara geçebilir, yerinde bu parçaları yerleştirilir: Çok sayıda kitap var mı? Birçok koltuk gerekiyor mu? Uzay boşluğu tamamlayacak aksesuarlar ve küçük mobilya seçmeden önce uygun gerekiyor.

4. dikdörtgen odalar, büyük çözümlerle bir meydan okuma

Sığ ve uzatılmış parçalar için bu durum opt olarak. Ve böyle bir okuma köşesi veya iş olarak geri yardımcı bir ortam yaratmak üzerine tutmayın. Bu ortamlar da kabine veya alt koltuk bunları sınırlayan, "L" olarak odalara uygun.

kumaşlar arasında 5.

Çiçeklerin veya bej renkli bezler Minder

Doğal hep çalışır. Basma keten ve pamuk kışın ılık ve serin. Keten ışık kapakları ve perde ve dramatik damla yaratır. Buna ek olarak, ışık mezun oluyor. döşemelik kumaş için çok arsa olmadan seçim yapmak en iyisidir. Halılar: pamuk ya da yaz aylarında ve kış, yün ve ipek bitki paspaslar üzerinde kilimler.

6. İyi renk

krem kanepe ve renkli yastıklarla bej Yaşam

Renk ölçüde dekor etkiler. Bir nötr bazda ve sakin tercih etmek en iyisi: beyaz tavan, açık renkli duvarlar ve ana mobilya doğayı hatırlatmak yumuşak tonlar. Ve dinamizm taahhüt neşeli yastıkları, lambalar ve tasarım nesneleri vermek.

zemin At 7.

Parke zemin ve parlak Giriş salonu

en azından hiçbir şey için daha iyi topraklar doğal meşe paletler veya onu iyi taklit. Bahis organik ya da hafifçe ağartılmış vernik, açık kahve renkli veya gri renkli mum, tamamladı. geniş 22 cm'den kaburgalar, ya da 22 ila 30 cm arasında bir araya genişlikleri hareketi elde edilir. Ve, 45º- 'lik bir açı ile, Macaristan noktası pim yerleştirilmiştir regias çiftliklerinde. Eğer modernist hidrolik mozaik gibi eski kat için ilaç almak Ama, eğer ona dokunma! Gerçek mücevherler çünkü kurtarmaya çalışır.

8. Işık ve fethet

İyi bir aydınlatma şarttır. Evin sosyal mekan, sınıfta Ve hatta daha fazlası. Ama eğer bir pist gibi seyir sona erecek, çünkü gömülü cepler kötüye sakının. Işık dolaylı olmalı ve çeşitli yönlerde yer lambaları, okuma ve masa ambienten ile elde edilir. bu, ayarlanabilir yoğunluğu düzenleyiciler ya da otomasyon olabiliyorsa. Ve her şeyden önce, sıcak!

Meritxell Ribé iç mekan tasarımcısı, Ev Studio ortağı ve yöneticisi

Meritxell Ribé

  • O 2005 yılında kendi stüdyosunu açtı
  • O şuanda ortağıyla Odası Studio, mimar Josep Puigdomènech ile çalışır. çok disiplinli bir ekip ile onlar kapsamlı çözümler iç tasarım ve dekorasyon sunuyoruz.
  • Onun felsefesi: oldukça özelleştirilmiş alanlar ve işlevsellik, konfor ve tasarım mükemmel bir karışımıdır.