İşe olmadan ve minimal yatırımla evinizi yeniden dekore etmek ister misin? Boya en iyi müttefiki. Sen duygu yepyeni zemin alırsınız! Cesaretiniz varsa Ve, bunu kendiniz yapabilirsiniz. İlk adım renk ve boya tipini seçmektir. Eller çalışmak!

Ben ne renk seçerim?

Belki sen evi boyamak istediğinizde sizi en zor karardır. İpucu: moda ertelendi olmayın. Eğer zemin her mevsim boyamak değil mi? Bu özellikler karar ve isabet yardımcı olacaktır:

Işık. Eğer renk paletleri göz geçmeden önce size bu soruyu sormak önerilir: "Ben çok veya az doğal ışık evde var mı?" yanıta göre, renk tablosu en yoğun renklerini atmak daha iyidir ve daha net dikkatinizi focalices. O güney ve doğuya bakan odalar daha fazla ışık aldığından ve hangi ilke olarak, daha yoğun renkler kullanabilirsiniz düşünüyor. Eğer düşük veya kuzeye veya batıya bakan kat, beyaz yaşamak ve bunun yerine ise hafif gölgeler iyi seçeneklerdir.

Tat ve gör. Şimdi ışık veya karanlık ama ... olsun yine çeşitli tonları arasında tereddüt biliyorum! Bir renk testi ne yapacağını iyi kesin öğrenmek için. Birkaç duvarlarda gibi renklerle boyanmış işaretler gün içerisinde nasıl değiştiğini görmek için (değil hepsi aynı ışık alma). Tüm renkli duvar görünce, bunu koyu görünüyor renklendirebilirsiniz, unutmayın.

Yatak odası, mavi duvar

düşün set. Zemin, tavan, mobilya ... duvarlarda daha fazlası var Evde, değil mi? Tüm renk seçimini etkileyen. Eğer her şey benzer bir sesi olmasını tercih etmekteyiz ... Ve böyle kanepe döşeme olarak büyük mobilya rengine dikkat zemin ve duvarlar arasında ya eğer örneğin, kontrast aramak istiyorsanız düşünün. Her şey ahenkli bir bütünlük oluşturması gerekir.

bitirmek ayırt. Mat boyama zorlukla ışığı yansıtır. o kadar çok net kalır kullanın. o dokunuşa kolay temizlenebilir ve keyifli çünkü saten duvarlar uzun "koşu" için idealdir. Bunun yerine, ılımlılar parlak kullanımı çok kanıt kusurlar duvara çünkü.

Galeri, 6 fotoğraf
EVİNİZ görünümünü değiştirmek ... BOYA İLE!

boya türü, önemi

En sık kullanılan. hoş olmayan kokuları yok, uygulaması kolay ve hızlı kuruyan: Plastik su bazlı boya iç duvarları boyamak için kullanılır. Bu renklerin çeşitli ve tüm yüzeyler de mevcuttur: mat, (kusurları gizlemek için mükemmel) saten (kolay temizlenir) ve parlak (karanlık odalar için ideal).

sert. sentetik boya bir başarıyla kazanır. Odalarında mutfak ve banyo, yüksek aşınma, ve daha sürtünme ve darbeye maruz kalan geçitler ve kapılar için uygundur. O plastik daha yavaş kurumasını düşünün, kokular ve temizlik için daha fazla solvent ihtiyaç gerekir.

En hızlı. tek bir tabaka ile% 100 kapsayacak şekilde mümkün olduğu için tek tabaka boya, plastik ve sentetik boyalar versiyonunun bir yüzüdür. Duvar mükemmel olması durumunda kullanın.

Biraz boya varsa, bozulmadan önlemek için, baş aşağı yerleştirilmiş ayrı bir tencerede dokunmatik-up için kaydedin.

En doğal. petrol olmayan bitkisel ve / veya mineral doğal ham maddelere dayanan, ekolojik boyaları bulunmaktadır. gözenekli bir tabaka oluşturma çatlaklar kaçınarak ve yoğunlaşması neden yongalama, duvarlar sızmak sağlar.

en hijyenik. bakterileri öldürür ve yayılmasını önlemek Orada antifungal küf önlemek boyaları ve bakteriler,. Böyle mutfak ve banyo olarak hijyen her şeyden önemlidir ve nem yoktur odalarında, iyi bir seçimdir.