ev boyama yaparken, odalar güneş ışığı çok alırsanız soğuk renkleri kullanmak korkmayın. Soğuk renkler ortamları soğutmak ve koyu olup olmadığını sürümüne seçerseniz sakin getirmek ve daha net bir karakter.

soğuk ışık

Paleta_tonos soğuk claros1

mavi, yeşil ve mor yumuşak tonları bulunmaktadır. huzur, gizlilik ve gevşeme iletin. Onlar çevreye tazeliğini getirmek gibi onlar, çok güneşli odalar için uygundur.

Açık olmak gerekirse, duvarlar arasındaki mesafenin bir efekt birkaç metre konaklamalar için çok ilginç. yatak odası, oturma alanları ve banyolar için mutad rezerv onları.

Soğuk Paleta_tonos claros2

sakin sakin deniz, rüzgar ... Bu paleti yayılmış huzur ve rahatlama okşadığı bir çayır düşünün. Eğer evde mavimsi bir parlaklık dinlenmek gerekiyorsa aqua yeşil Bu propitiate için idealdir. Eğer daha neşeli ama sessiz ise, ev saflığını giydirebilir açık mavi: Hafif ve yumuşak atmosferler yaratır. Ve eğer bir daha rustik bir şey, doğallığı istiyorsanız lavanta ayık notlarına sıcak ve enerjik ortamlar getirecektir. çok çok feminen ve narin süslemeleri için, hiçbir şey gibi pastel pembe.

soğuk karanlık

Paleta_tonos soğuk oscuros1

Bu aralık çivit mavisi, parlak pembe veya yeşil okaliptüs gibi tonları içerir. Onlar bir odaya karakter vermek ve derslikler, ofisler, kütüphaneler veya yurtlara için ayrılmıştır renklerdir.

beyaz ranza, mavi duvarlar

Onlar büyük bir dekoratif gücü var, ama ortamları aşırı yüklenmesini önlemek için sadece belirli duvarlar veya mobilya kullanmak ve hafif veya nötr tonları ile bunları birleştirmek tercih edilir.

Paleta_tonos soğuk oscuros2

Bunlar, gayri rustik veya sofistike dekorasyonu yol açabilir yönlü renklerdir. Biz çok seviyorum okaliptüs yeşil, Iken rustik ortamlar için idealdir mavi indigo Akdeniz ve dışılık yaz ile ilişkilidir. menekşe patlıcan, ancak bir daha kentsel narin ve zarif sesi olarak önerilir. En neşeli ve çılgın evler için yoğun pembe kalır ve cesur sevinç taşır.