Biz piyasada, tezgah ve mutfak neredeyse birçok türü vardır diyebiliriz. O bizim gibi ya da en iyi bizim ihtiyaçlarına uyan budur karar verirken bazen Çıldırabiliriz bu geniş aralığıdır. Eğer doğru bu noktada bulursanız, bu tür dayanıklılık ve bakım yanı sıra elbette görünüşü, gibi faktörler dikkate almalıdır. Eğer dayanıklı bir malzeme şok ve leke için değil, aradığınızı kendinize sorun? Veya güzel ve modern bir ... Bu soruların cevabını en iyi yaşam tarzına uygun olarak sayaç götürecektir.

Galeri, 14 fotoğraf
OCAK MUTFAK VE açar YENİLENMESİ

granit

öyle en dayanıklı malzemelerden biri Biz pazar ve kolay bakım ve temizlik bulabilirsiniz. daha avantaj mı gerekiyor? Bu çizilmeye karşı dayanıklı, yüksek sıcaklıktır. En büyük dezavantajı renklerin olmaması. Ve, bir doğal taş olmanın birkaç renk mevcuttur.

kuvars

Bu belki de en çıktı malzemesi mutfağının neredeyse her türlü piyasada adapte renklerin çok koydu Silestone markası, son kez sayesinde olmuştur almaktadır. çizilmeye karşı dayanıklıdır ve leke granit gibi bir malzeme türü, çok dayanıklı, fırın tepsinin dışına taze koymak asla: daha az ısıya dayanıklı olduğu doğru olmakla birlikte! Granit daha ucuz, kuvars sızdırmazlık ihtiyacı olmayan bir üniforma tasarıma sahiptir. kimyasallarla temizlenmesi, göz. En iyi cam seramik ürünler temizlemek için.

granit-mutfak-mobilya-00444976

Neolitik çağa ait alet

Neolith tezgahı (ya da taş) çok dirençlidir. Bunlar ısı, çizik, leke ve hatta korozif maddeleri bulunmaktadır. mühürleme ve Gerek renkleri geniş bir yelpazede yer almaktadır. Ayrıca kalın 3 ila 12 mm gitmek kalınlığı, seçilir.

paslanmaz çelik

Pratikte malzemenin türüdür ısı, nem ve bakteri hem de su geçirmez, sebebi profesyonel mutfaklarda en yaygın olanıdır. Buna ek olarak, eklem olmadan geniş alanları oluşturmak ve hatta lavabo entegre edebilirsiniz mutfaklar endüstriyel estetik çok dekoratif malzeme için bir idealdir. Onun en büyük avantajı ise neredeyse yok edilemez olduğu ve çok hijyenik, ama aynı zamanda dezavantajları vardır: o kaşıntı izleri ile çok hassastır, pahalı, her şeyden önce, lekeleri temiz ve tutmak zor. Korur ve parlaklık dönmek özel ürünle düzenli olarak temizlemeniz tavsiye edilir.

odun

paslanmaz çelikten soğuk estetik ile karşı karşıya kalan ahşap mutfak için daha fazla sıcaklık sağlayacaktır. Üstelik, modadır. Ancak, avantajdan çok neredeyse daha dezavantajları vardır: ısı dayanamaz; Düzenli bakım gerekir; Kolayca çizik; ve çok ıslak almak gerekir. Ve fiyat? Bir orta, ne çok pahalı ne de çok ucuz bir terim olarak. Biz ahşap tezgah tercih Evet, eğer lake ahşap kaçının. Bu sadece cila ve nihayetinde kumlama ve birkaç yıl daha bize son geri vernikleme en iyisidir.

granit-mutfak-mobilya-00447054

katmerli

Onun lehine olduğunu söylemek Bu ucuz olduğunu. dikkate ana faktör fiyattır Yani, bu senin. kolayca yüksek sıcaklıklara ve leke dayanamaz: Yani, tezgah malzeme gerektiği kadar güçlü değildir, söz konusu. Ne de kesikler çok dayanıklıdır, bu nedenle her zaman kesme tahtası kullanmalıdır. Evet, geniş bir renk seçenekleriyle sunulmaktadır.

Galeri, 14 fotoğraf
OCAK MUTFAK VE açar YENİLENMESİ

cilalı beton

Zaten zemin ve endüstriyel tarzdaki evlerin duvarlarında düzenli hale gelmiştir beton, şimdi tezgahı yüklüdür. için Devam edin Bu pahalı bir malzeme olup ve bunu yüklemek için gidiyoruz eğer, sen lekelere karşı profesyonel mühür gerekir. Ama aynı zamanda ısıtmak için en dayanıklıdır ve çoğu zaman orijinal malzemelerden biri.

granit-mutfak-mobilya-00436726 Ç

mermer

klasikleri arasında bir klasik. ısıya karşı yüksek dayanıklılık, Her taşın en zarif. Renk, düz veya benekli lekeler halindeyse, haşmetli görünüm mutfaklar temiz çizgiler ve klasik dokunuş için idealdir. Aşınma ve asitler, granit ağır darbelere daha kötü destekler, ancak kesim ve karşı yüksek dirençlidir.

cam

Biz giriş Sandığınızın aksine, teknolojik gelişmeler mutfak tezgahı için uygun dayanıklı malzeme haline gelmiştir. Ancak aşırıya kaçmayın, kolayca çizik gibi biz ağır darbeler, yüksek sıcaklığa ve kesme araçları önlemek, böylece her şeye rağmen, bir kırılgan bir malzemedir, unutmayın. Bir düzgün, gözeneksiz bir yüzey olan kolayca leke, yani temizlenmesi çok kolaydır değildir. çok iyi ışık yansıtır çünkü mutfaklar için idela little ışıktır. Eğer tasarımcı mutfak isterseniz, bir cam tezgah çağdaş ve zarif dokunmasına seninkini verecektir.

akrilik

Bu malzeme türüdür çok renkli ve modern ama, dürüst olmak gerekirse, Bir mutfak için çok pratik değil. Ve çok iyi ısı standı ve aynı zamanda çok kolay kaşıyan etmez. Eğer mutfak ise, günün fotoğraflar için daha ne duruyorsunuz!

fayans

En geleneksel malzemelerden biri ve rustik evlerde yaygın. Başlıca avantajı, ısı direnci ile, yani Ekonomik bir malzemedir. karşı tarafında daha fazla bakım gerekecektir çok kolay kolay kıymık ve harç lekesi.

geri dönüştürülmüş kağıt

öyle daha çevre dostu bir tezgah Tüm. Bir dayanıklı malzeme, zor olmasına rağmen, ısı, nem veya leke olan dirençli olabilir inanmak. Evet, renkler hep orta ve koyu tonları çekerek, sınırlıdır. Ama onun yerine mat veya saten ile onu seçebilir. Eğer "geçmişi olan" mutfak gibi eğer, granit geri dönüştürülmüş kağıt daima patina gelişir.

Galeri, 14 fotoğraf
OCAK MUTFAK VE açar YENİLENMESİ