Sağ karar verirken dikkate temel unsurlar nelerdir? Hatta yıllar içinde daha rahat ne olacak? kanepe sadece hacimsel olarak yaşayan yıldız parçası, ama mobilya biridir çünkü çoğu kullanın.

Ya bir ev sineması oturumu istiyor? Bunun için bizim sandalye ayrılmıştır. Onlar arkadaş geliyor mu? Her zaman sessiz tanık ve paylaşılan anların suç ortağı olmak biter. Bütün aile için dinlenmeye, okumak için ... Size kanepe seçiminde tam isabet önerdi. Biz tüm sorulara çözüm vermek! Bir yanılmaz rehber yenilemek ve başarılı olmak.

bordo ve diğer ham bir kanepe oturma odası

divan zor bir görevi var: bütün aile uygun ve tüm sohbet, okuma, sen te- bakınız TV vermek için kullandığı ...-. Ama aynı zamanda güçlü olması gerekir; kontrol etmek, iç mimar Javier Carrasco hile geçerlidir: "Bir kanepe günlük koşu yerden 15 cm olan ön ayakları birini kaldırmak için tahammül edecektir olmadığını kontrol etmek için. aynı yüksekliğe diğer yükselir (düşük değildir) çerçeve dirençli olduğu şeklinde olursa". Eğer iyi bir seçim yapmak için daha fazla hileler bulacaksınız çünkü okuma tutun.

Öncelikle oturma odası ölçün. Sonra kanepe seçin.

birçok kişi bunu günlük olarak nasıl kullanacağını söylemek bariz görünse de, tedbirler salon, dağıtım ve: Bir kanepe almak gittiğinizde, size üç temel verileri alır. Ve orada bir kez, farklı modeller denemek için acele etme. "Sabit veya çıkarılabilir koltuk seçerken, motorlu, vb dışında oturmak için farklı yollar denemek için önemlidir"Carlos Micolau, uzman bcn kanepeler söylüyor. Ve bir kanepe rahat için, yumuşak ne de sert ne olması gerektiğini unutmayın. Micolau göre, "Bunu yapmak için, dolgu kalitede olmalıdır. Günümüzde, örneğin, yüksek mukavemetli köpükler hafifçe deforme olan kullanılan". Yine de, genel bir kural olarak destek koltuğuna daha yumuşak olmalıdır.

Rahatça oturup kontrol edin

konfor sağlamak için, koltuk mağazasında kontrol edebilirsiniz beş koşullara uygun olmalıdır:

1. otururken Ne zaman birleştirme maliyeti olmaz bu yüzden, kalça dizlerinizin daha düşüktür asla.

2. divan arkasına sırtını destekleyerek, yere ayak dinlenme gerekir.

3. arkalığına karşı sırtüstü ile, böbrekler kaymasını vücudu engelleyerek koruma kalmak zorundadır.

4. oturmak için koltuk kenarı diz arka baskı olmamalıdır.

5. Ve dirsek yüksekliği değil, daha düşük olması gerekecektir kol dayama, üzerinde Kolunuzu gerekir.

Galeri, 4 fotoğraf
YAŞAM İÇİN BİR COUCH TERCİH NASIL

güçlü yapısı

"Kalite kanepeler uzun yıllar sürecek şekilde tasarlanmıştır"Micolau söylüyor. Ama nasıl biziz tercih edip anlarım "kalite"? karşılanması gereken üç gereksinimleri vardır.

tek: katı bir yapı ya da metal ahşap çelik ya da alüminyum ya da vardır.

iki: yastıkları tutun kayış ya da zikzak yaylar bir sistemimiz var. bir ya da daha başka sistem olsun, doğru koltuk dik şeritler başına şasi 5-5 paralel en az olmasıdır.

Ve üç: bacaklar kanepe yapısının bir parçasını oluşturan bu. daha güvensiz ve koltuk temizlemek için hareketli onlar vidalı olduğundan, çoğu zaman gevşemesi sonunda.

iç ve dış iyi malzeme

kanepe gücünü belirleyen bir başka faktör hava alabilir olmaktır. Ve bunun için, temel döşeme olduğunu. Dahası, daha nefes, daha fazla konfor olacak. Ayrıca dolum sızmak için anahtar olacaktır. En iyi nedir? koltuklar için, konfor için kaz veya ördek fiyatı daha yüksek sesle olsa. Diğer iyi seçenekler viskoelastik, yaylar ya da yüksek mukavemet ve dayanıklılığı vardır ve aynı zamanda hafifçe deforme olur İK poliüretan köpük vardır. Yedekler kalem, silikon, içi boş fiber, yüksek geri kazanım veya İK köpük olmalıdır. Bizim uzmana göre, "Bir kanepe bir ayakkabı gibidir. Zamanla, bizim vücuda uyum sağlar"Bu nedenle konfor kazanacaktır hem de dolayısıyla tavsiye yok olacak "kurtarmak için her 5-6 yıl köpük elemanları değiştirmek ve yoğunluk konforunu kaybetmez".

Yastık kılıfı, stil ve koruma

Çocuklarınız var mı? Bir torba Eğer döşeme korumak ve sık sık temizlenmesi daha kolay sağlar kanepeye örtün.

oda değiştirin. Bir renk kol ile odanın görünümünü yenileyebilirsiniz. Her mevsim için birine sahip olabilir.

onlar adapte mükemmel mekanize sistemleri ile sezlong ve kanepeler dahil herhangi yapısına.

kanepe için en iyi döşeme

pamuk

• Çok elastik, kolayca deforme dayanıklı döşeme ve değildir.

• Bu sizin kanepenin ve böylece oturma odanıza bir doğal bir görünüm için idealdir, serin.

• bin renk ve desen olarak, dekoratif döşeme her türlü için çok uyarlanabilir.

saçak

Çok yumuşak • Bir kadifemsi yüzey kazandırmak kumaşların bir karışımına sahip.

• sentetik karışımı ve doğal elyaflar ile daha dayanıklı ve daha az kırışık olduğu.

• Bu, aldığı ışığa göre renk değiştirebilir yapar onun yanardöner etkisi, değişiyor.

cilt

• zaman içinde iyi direnir. Ve hatta dekoratif bir artı giymiştir.

• Modern klasiğe, çevre tiplerinde alabilme yeteneği.

• Kolay su ve özel krem ​​her 4 ila 6 ay ile ıslatılmış bir bezle temizlemek için.

teknik

• Yeni malzeme lekelere direnci ile karakterize edilir.

• tedavi ile "Aqua Clean", Hangi sadece su kullanarak herhangi lekeyi kaldırabilirsiniz.

• doku ve renk çok çeşitli ile bu goblen herhangi bir tarzda adapte olur.

Beyaz bir kanepe iyi bir seçimdir

Bu metre ve ışık ekleyin yardımcı olur. Beyaz daha da yansıtır, parlak ve güneş ışığını alır. Aynı zamanda, daha az yer kaplar gibi görünüyor kanepenin görsel ağırlığını azaltan bir ton ve hatta daha büyük bir modeldir.

kanepede minderler Detay

Çok küçük redecorating sağlar. Beyaz bir koltuk ayrıntıları ile herhangi bir stil veya tek bir istasyon uyum sağlayabilen bir nötr nokta. renkler ve minderler kumaşları değiştirin ve kanepe ve salon hem başkalarını görünüyor.

Bu düzen duygusu teşvik etmektedir. Beyaz, sınıfta uyum ve düzen duygusunu arttıran bir etkiye göze rahatlatıcı ve sakin boşluk yaratır edilir.

Bu düşündüğünüzden daha temizdir. o çıkarılabilir seçin ve pamuk veya şönil gibi hardwearing döşeme bulunmaktadır. Bu nedenle, herhangi bir leke önce, sadece kapağı yıkama ve yeni gibi. Ve bir hile: döşeme -chenillas doku ile ya da daha fazla lekeleri belli etmemek terciopelos-.

salon yararlanarak bir artı ile Kanepeler

mağazaya odası bulunmaktadır. battaniye veya yastıkları saklamak için ideal şezlong koltuğun altına alan kanepeler vardır. Ve kitap ve denetimleri gibi küçük nesneleri koymak için mükemmel kollar, yanlarındaki raflı diğerleri.

Teknolojisi. koltukların ile senkronize koltuklar sürgülü Kanepeler bir dakikanın altında sandalyeler olurlar. mobil veya TV'ye bağlanabilir dahili hoparlörler de vardır.

çeşitli kullanımları ile. Çekyat kendi mekanizmalarını geliştirdi ve şimdi çok daha rahat ve kullanımı kolaydır var. Bir sehpa Nightstands olamaz zaman diğer kanepeler tür tepsiler veya mükemmel gibi aksesuarlar dahil.