1. Beyaz: huzur ve yaratıcılık

Asun Anto. decoradora
"Beyaz saflığı, zariflik ve huzur yayar; Eski alır ve yaratıcı hayal gücünü harekete geçirir olmadı. o ışığın% 80'e varan yansıtır ve en dekoratif parçacıklarını vurgulayan çünkü ek olarak, en parlak renktir. Bu görsel, çünkü duvarları tavan yükselterek ve dışarı küçük alanlar için idealdir genişler ve turşu ahşap ile birleştirirseniz, daha sıcak, aynı zamanda büyük kullanılabilir hale getirmek için. Diğer tüm renkler ile kombine Saf, kırık, tonda ... badem, beyaz; gri veya kum ile, örneğin, zerafet duygusu sağlar. "

onun fikirleri

toplam görünüm için •: "duvarlar, tavan Boya ve zemin beyaz netlik yoğunlaştıran bir rebound etkisi yaratır. , Ek olarak, hafif kumaşlar ve salamura mobilya seçerseniz, boyalı veya beyaz lake, parlaklık tamamlanmış olacaktır. "

• Ahşap kirişler beyazlatılmış: "Eğer ahşap kirişler ve tavan arasındaki kontrast derecesini azaltmak veya çevreyi bakan rustik yumuşatmak istiyorsanız, tereddüt beyaz onları boya yok. Ayrıca, oda uzun boylu ve çok daha parlak görünür olsun. "

2. Açık gri: sakin ve denge

Marta Zuazo. MC Tablolar
"Gri kuşkusuz yıkanmış İskandinav ormanda, ile, ahşap ve herhangi bir renk döşeme ve modern ortamlar ile birlikte, klasik dekorasyon işleri şık bir renk vardır. Geniş ve havadar odaları için değil, aynı zamanda genişletir çünkü küçük odalar için idealdir. mavi, yeşil ve siyah ile oluşturulan hardal sarısı, kırmızı ve toprak pigmentler ve gri patine, biraz daha soğuk, yapılan grisaille, sıcak gri,: MC Boyalar açık gri iki tonları var. Hem ışık ve güneş ışığı ile alanlar için idealdir ve iki neredeyse tüm renkleri uyum. Örneğin, beyaz ve berrak taşlar dengeli ve huzurlu bir ortam yaratmak. Güller, romantik ve kırmızı, sarı veya mavi" Mevcut yoğun.

Gri zeminler
• Güncel resim: parke, ahşap paletler veya haddelenmiş gri tonlarda ortamlar için mükemmel bir seçimdir ve çağdaş mobilya klasik kesim entegre. daha net, çıkarma değil hafif iyi. Ve daha doğal hava için tahıl görüntüsü ile.
• yaşlı Görünüm: bunu boyamak ve decaparlo veya zımpara gerekecek bu, başarmak için ama eşit yapmayın. ahşabın doğal yaşlanma sürecini düşünün. Bazı tablolar daha net ve diğerlerinden daha yıpranmış olmak zorunda.

3. Mavi: pozitif enerji ile

Yıldız Salietti. decoradora
"Mavi kart kapsamlı, Grizzlies yeşilimsi ve dekorasyon birçok olanak sunmaktadır. Sessiz ve ferahlatıcı, bu güvenlik sağlar ve negatif enerjileri ortadan kaldırır. boşluk genişler ve derinlik verir. Mavi Akdeniz beyaz veya açık renkli ahşap mobilyalar ile mükemmeldir; kahverengi veya siyah desenli gri, daha sıcak hale; ve 50" parçaları ile, yaşlı mavi.

4. Arena: doğal bir uyumluluk

Pepe LLAUDET. Interiorista
"Ben onu aramak gibi Sade, değişken, çok yönlü ve zarif tonu kum, toprak veya gri, bir 'off-road'. uyum, gevşeme görsel görünüm ve diğer dekoratif elemanları vurgulamak her hangi bir alanı için uygundur. Tesis, klasik veya modern değil, ebedidir. Bu nüansları doludur. Sadece sağ gri ve ochres arasındaki dengeyi korur ve bu kırmızı, yeşil veya mavi gibi parlak renklerle kombine edilmesi gereken tarafsızlığını verir. Bu açıklık karşı özellikle duyarlıdır ve önemli ölçüde, mavi yeşil renkler alarak ve mor bunların ortamına bağlı olarak, kendi yüzeyi üzerinde kuvvet ve gelen ışık türüne bağlı olur. Neden her yerde iyidir. "

onun dokunma
Özelleştirme "kum rengi her zaman birleştirmek ve kontrast madde çok abartılmış değildir ve meşe gibi ormanda ile özellikle iyi olduğu zaman hangi asil malzemelerin vurgulama erdem sahiptir. Yani bu aralıkta dağlama tekniği (krem, gri toprak) antik mobilya parçası almak ve bunu bir klasik bir görünüm veya Shabby Chic" vermek idealdir.

5. Yeşil su: neşeli ve taze

Olga Gimeno, iç Bona Nit
"Aynı zamanda sıcak ve soğuk, yeşil barış, sevinç ve ferahlık verir. Bu doğayı çağrıştıran ve doğal alanlarda bizim sağlığını geliştirmek gibi refahı ile ilişkilidir. Ben pembe haşhaşlı karıştırın yoğunluğunu vermek ve eğer daha romantik ve parlak tonu, eski gül ve kum aralığı arıyorum. Yeşil su gibi uzay şey büyütmek için. diğer yeşil perdeler, yastıklar ... çok şık ile oynayın. "