Mutfakta, ışık anahtarıdır. Değil yemek için yemek hazırlarken gerektirir aynı aydınlatma. her işlem ve yere yerleştirme için ideal çözüm nedir? İşte vurmak anahtarları.

Mutfağınızda 1. Kullanım doğal ışık

İdeal mutfak aydınlatma, doğal ve yapay ışık birleştirerek sonucudur. mutfak vardır Yani eğer doğal ışık engel veya dolaşımını kapsamaz bir dağılım planlama, yakala.

2. Neden mutfak kullanıyorsunuz?

Sadece mutfaklar eğer kahve sahip ve çalışıyorsanız ... Orada genel bir ışık değil, aynı zamanda her etkinlik için bir nokta olmalı ve koyu alanlar bırakarak kaçınmalıyız, sohbet ederken geçmesi durumunda, bunu yersen, düşünün.

3. enerji tasarrufu ışıkları seçin

downlight ışıkları şiddetle tavsiye edilir. Onlar halojen daha pahalıdır ama,% 80 daha az tüketmek daha güçlü, daha uzun ömürlü ve fevkalade pişirme, ısı vermezler.

4. Salgınlar genel ışık

Nedenle, bir üniforma ve sabit ışık mutfakta tüm ampulleri dağıtmak için iyi olmak önemlidir. Tavan çok yüksek ise daha fazla olabilir rağmen, metrekare başına bir tane tavsiye edilir.

5. Işık her bir bölge ayrı ayrı

kolaylık ve her bölgenin -çalışma pişirme, fırın işleriyle geçiş esnasında tasarruf için lavabo ...-. Sadece ihtiyacınız ışığın kullanarak enerji maliyetlerini kontrol etmenin en iyi yolu olacak.

6. Güvenli çalışma alanı

Gıda manipüle alan doğru nokta aydınlatma sağlamasıdır çok önemlidir. Üst dolaplar altına Işıklar. Bu alana özgü vardır.

Dolapların 7. Işık

10 ve 20 W arasındaki dolapları, halojen alt ve minimum boyut eklendi çok az tüketir. Başka bir seçenek LINESTRAS geçerli: akkor ışık tüpleri.

yarımadanın ışığında 8. Planı

yarımada çok farklı işlevlere sahip olabilir, ancak ne olursa olsun kullanımı, iyi aydınlatmak için gereklidir. , Tavan lambaları, halojen lambalar zeplinler aplikler ...: Pek çok seçeneğiniz var

9. pişirmeye açtı İyi

pişirirken, gıdaların rengini izlerken doğru çok önemlidir ve ışığı görmek için bir yeri vardır. kalitelerini gösteren yüksek CRI (Renk Dönüşüm İndeksi) değeri ile LED An, bu daha iyi renk algısına izin verir.

10. Işık konfor elde etmek için

Eğer mutfak daha rahat istiyorsanız, aplikler gibi bazı ortam ışığını eklemek veya üstündeki açık tavan, duvar boyama armatürlerinde içine gömme. Bunlar, örneğin, yardımcı olacak ofis yürüyüş yolları veya duvarlarını aydınlatmak için.

11. Seçenek bir adaya ışık

çok yönlü bir parça olmak, Işıklandırma hakkına planlamak zorundayız. asma lambalar iyi bir seçimdir. ada pişirme alanı içeriyorsa, çan da ışık dahil olduğunu unutmayın.

klozet 12. Işık

dolaplarının iç çok pratik bir çözümdür aydınlatın. Tipik olarak girinti halojen spot kapı açık olduğunda ışık şekilde yerleştirilmektedir. Asgari tüketimi, diğer ışıkları açmadan rafları ürünleri görmek için izin verir.

13. Çekmece ve ışıklı gaveteros

Ayrıca çekmeceleri ve çekmeceler aydınlatma sistemleri için. Onlar çekmecenin arka duvarlarında sabit ve bir hareket sensörü tarafından otomatik olarak yanıyor. Onlar düşük güç ve uzun sürelidir. Ve piller erişim basittir.

14. Kolonlar kendi ışık

kolonlar çok rahat çıkarılabilir depolama alanı ve yandan yemek var. Biz aydınlatma çubuğu yüklü Ama eğer pratiklik kazanır. Kolayca bile kapalı genel mutfak ışığını sahip bize erişim ürünleri sağlayacaktır.

lamba gibi 15. kaput

Güvenli pişirme, ayrıca nokta ışık kaput önemlidir. mutfağa pişirme yüzeyi ile ortam ışığı parlak bir ışık döküm tasarımı ve kabiliyetini aydınlatma için lambalar görünmek çan vardır.

Işığı dekorasyon 16. Nokta

Küçük yönlü ışıklar bir dolabın içini aydınlatıcı veya küçük dekoratif nesneleri vurgulamak için idealdir. Böylece, önem vermek ve pratik yanı sıra bir ortam aydınlatma dekoratif işlevi gördü.

yansıtılmasına yardımcı 17. Malzemeler

Vernikli, beyaz, cam ve çelik mutfak ışığı kazanmak yardımcı malzemeler ve yüzeyler bulunmaktadır. Işık onları sıçrar ve çoğalırlar. onlar manipüle alanlarda kazalara neden olabilir Evet, parlamayı önlemek.

18. ofiste sıcaklığını ara

Ofis aydınlatması sıcak ve tablonun büyüklüğüne orantılı donatmak lambaları olmalıdır. Onların ışığı masaya direkt düşer çünkü başarısızlığa uğratma Asma. Gözlerin kamaşmasını önlemek için, emin masa lambası arasındaki yapabilir ve yaklaşık 80 cm.

19. Bir yumuşak, süzüldü ışık

Çevre siperler sunuyoruz LINESTRAS veya LED'ler, küçük prizler tavan olan bir dolaylı oda aydınlatmak ve ortam ışığına sıcaklık vermek için idealdir, bastırılmış ve çok yumuşak.

20. Çok Amaçlı Duvar

Aplikler çalışmak için hoş bir genel aydınlatma ve spot ışığı sunuyoruz. Orada pirinç, çelik ve cam vardır ve ayrıca sayısız tarzlarda bulabilirsiniz. Onlara her 60 cm koyabilirsiniz.