Geleneksel olarak kabul uyumak için en uygun olarak bakan kuzey ve bu durumda popüler bilgi doğrudur. vahşi hayvanlar gözlemlemek, çoğu onlar dinlenmek istiyorum bu yönde yönlendirilmiştir.

nedeni, dünyanın manyetik yönlendirme ve hücrelerin polarizasyonu ile ilgilidir.

Dünya bir manyetik alan üreten iki direkleri, kuzey ve güney, büyük bir mıknatıs gibidir. Böylece elde edilir bir döngü oluşturan toprak içi boyunca güney kapatarak (coğrafi) Güney Kutbu'nu terk satırları zorlamak ve kuzey kutbunu girin.

Neden biyolojik nedeni kafa kuzey uyku?

Bizim hücreler kendi pozitif ve negatif yüklerle birlikte, elektronların oluşmaktadır. bu şekilde biz güney-kuzey yönünü çalışan arazi, doğal akışına karışmaz çünkü kuzeyde aynı hizada uyuyan kalanını kolaylaştırır. İyi bir dinlenme düzgün hücre yenilenmesini, sağlık ve canlılığını sağlar.

Biz yol gösterici bahsederken yatak kuzey demektir Yatağın baş o adrese yönlendirilmiş, böylece, taç güney kuzey ve feet, uzanmak.

Ancak, biz rahatsız bulmak bir yerde yatak ve pozisyon o konumunu değiştirmek gerekiyorsa, yani uyku "rahat" olarak kuzeye bakan uyku çok önemlidir çünkü ya messes kadar odanın doğal yapısını, muhtemelen bu sıkıntı Kendimizi iyi uyuyayım. Bu nedenle, alt çizgi uyku bakan kuzey ve yerine başkaları mobilya düzenlemenin görsel ve pratik etkisi daha fazla önem vermek kime için insanlar olacak (bir boşluk bırakın, arka kapı veya pencereye olamaz dolapları açmak için geniş ...). Herkes kendisi iki alternatiften olumlu ve olumsuz yanlarını bilerek için neyin önemli olduğunu karar veriyor. Ancak, kesinlikle daha iyi uyku izin verir herkes için geçerli bazı genel ipuçları vardır.