Gösterilmiştir: renk sadece duygusal bizi etkiliyor, ama aynı zamanda fiziksel olarak. Dr. Carlton Wagner, Santa Barbara Renk Araştırmaları Enstitüsü müdürü tarafından yürütülen çalışmalar, örneğin, bir renk, ruh halini değiştirmek etkinleştirmek veya metabolizmayı dinlenmek, artırmak veya azaltmak vücut ısısı, tansiyon veya göstermek nefes alma hızı. renk kendi içinde bulunmadığı için bu mümkündür, zihnin bir etkidir, ışık görüntülerken beyinde üretilen bir görsel algı bir nesne yansır. Biz bir renk görmek veya başka bir renk dalga boyu ve frekansı tarafından belirlenir. Retina dalga boylarını yakalar ve beyne sinir sinyallerini gönderir ve bu nedenle rengin algılanması oluşturulur.

Galeri, 9 fotoğraf
SAĞLIK RENKLERDE AYRICA IS

Renk hücreleri için vitamindir

Yani ışık ve renk her zaman "konuşma" olacaktır. Elektrik ve manyetik sinyaller, vücudunuzdaki aktif biyokimyasal ve hormonal süreçler yoluyla beyin ve bu, bilgilendirin. renk yoluyla sağlığı iyileştirme: Bu renk tedavisinin temelidir. multivitaminler hücre ve vücut organlarının işleyişini aktive edilmesi ve organizma denge olarak renkleri vardır.

vücutta ne kadar açık renkli ve neden değişikliklerin açık bir örnek bilirrubina- fazla -cilt sarı sarılık için bir tedavi olarak yenidoğanlarda mavi ışık lambaları kullanılmasıdır. mavi ışığa maruz bırakılarak, vücut kaldırılır ve bir kaç gün içinde cilt tonu normalleştirir. Ayrıca güneş ışığı yeniden üreten yoğun bir beyaz ışık lamba Tam spektrum maruz depresif bozukluklar tedavi için bir tedavi olarak kullanılır.

Her kişi, renk

Ve bu "doğru renk seçimi, fiziksel, zihinsel ve duygusal sağlığı için büyük müttefikidir" Charles Klotsche kitabında Renk Tıp (tıp rengi) diyor. Her renk özelliklerine sahiptir ve fazla veya eksiklik zararlı olduğu kadar yararlı olabilir. mavi, yeşil dengesini rahatlatıcı Kırmızı koşu. Ama aşan, strese neden olabilir kırmızı, çevre çürüme bütün mavi ve yeşil çok koyu, desvitalizar neden olabilir.

kırmızı duvar ile Mutfak

Ayrıca, renk kombinasyonu mükemmel bir "renk terapisi" dir. (Örneğin kırmızı ve yeşil veya mavi ve turuncu renk çarkı üzerinde karşısındaki) Tamamlayıcı renkler birlikte olmak dengelenmiştir. Buna iyi bir örnek hastanelerde yeşil kullanılmasıdır: o, kırmızı kan eylemlerinin tamamlayıcısı dengeleme olan desestresando ve gerçek bir mola çünkü hastalar için iyi bir kesici olmasının yanı sıra, giyim cerrahlar bu renk göz doktorları. Her rengin etkisini keşfedin ve her kalmak için en uygun seçim. Evinizi aynı zamanda size sadece yararlanacaktır.

Yeşil: yatıştırır ve arındırır

1. Fiziksel etki: O sağlık ve refahı ile ilişkilidir, doğanın rengidir ve vücudu arındırır. konsantrasyon yardımcı olur Ayrıca, sinir sistemini rahatlatır.

2. Efekt ruh: Yeşil bize bize refah ve huzur getiren taze ve doğal (ağaçlar, çimen ...), hatırlatır. Bebekleri yatıştırmak ve çocuklarda saldırganlık azaltmak yapabiliyor.

3. Aşırı kaçının: karaciğer, safra kesesi, eklem ve omurga ile ilgili Çok koyu yeşil problemleri.

4. onunla süsleyin: Gevşeme alanları-bir oda, ofis ...- köşe; Yatak odası çok aktif çocuklar (onlar sakin olacak) ve onun restoratif ve rejeneratif etkisi, yaşlılar.

Galeri, 9 fotoğraf
SAĞLIK RENKLERDE AYRICA IS

Kırmızı: neşelendirmek ve etkin

1. Fiziksel etki: Kırmızı organizma aktive sempatik sinir sistemini uyarır. Ona önce, adrenalin üretmek, biz vücut ısısını ve kan basıncını yükseltir ve nabız bizi hızlandırır.

2. Efekt ruh: Bu bizi mutlu ve enerjik hissettirir. Bu yüzden yorgunluk, halsizlik, fiziki yorgunluk ve düşük benlik saygısı için iyi bir panzehir.

3. Aşırı kaçının: küçük dozlarda, kırmızı pozitiftir. Ama çok fazla açlık artırmanın yanı sıra stres, sinirlilik, anksiyete, konsantrasyon eksikliği, ruh hali ... neden olabilir.

4. onunla süsleyin: Bir köşesi, bir koridor ... Eğer süre konum alanları. Diğer odalarda, sadece bir duvar boyalar veya kırmızı dekoratif ayrıntıları besler.

Mavi: Rahatlamak yardımcı olur

1. Fiziksel etki: kırmızı aksine, mavi rahatlatır ve yatıştırır o parasempatik sinir sistemini uyarır, çünkü. senin etkileri mı? Daha düşük sıcaklık ve kan basıncı, nabız ve solunum yavaşlar.

2. Efekt ruh: Bu sakinleştirici ve de-vurgulayarak, bu nedenle hiperaktivite ya da anksiyete durumlarında önerilir. rahatlatır gibi, baş ağrısı yatıştırır ve gıda bağımlılığı ile mücadele eder.

3. Aşırı kaçının: o apati, yorgunluk, iştah kaybı ve belli bir duygusal dengesizlik neden olabilir çünkü.

4. onunla süsleyin: yatak odası olarak dinlenceli bir konaklama. ortamları da bunları soğutmak için, doğal ışık alan, güneye bakan.

mavi duvarları ve balkon Oturma odası

Turuncu: Size canlılık ve yaratıcılık verir

1. Fiziksel etki: etkileri turuncu kırmızı benzer, ama daha iyi bir denge sağlar. Bu uyarır ve sinir sistemi, dolaşım, ısınır ve güç aklı sokar.

2. Efekt ruh: Turuncu ayrıca içkiler, muharebe utangaçlık, zihinsel yorgunluk ve depresyon yükseltir. Ve iletişim ve yaratıcılık geliştirir.


3. Aşırı kaçının: küçük dozlarda sakin bir renk olmasına rağmen, çok fazla sinir sistemi ve sindirim gevşetebilir.

4. onunla süsleyin: Köşe el sanatları, çocuk parkı ve çocukların çalışma ve paylaşma veya sohbet için tasarlanmış kalır.

Galeri, 9 fotoğraf
SAĞLIK RENKLERDE AYRICA IS